18 کتاب بازاریابی دیجیتال

منابع دیجیتال مارکتینگ |معرفی 18 کتاب بازاریابی دیجیتال برتر جهان

دیجیتال مارکتینگ یکی از شاخه‌های بازاریابی است که امروزه بسیاری از برندها از آن برای معرفی خود و خدمات‌شان سود می‌برند. با کسب آگاهی و جمع‌آوری اطلاعات در زمینه منابع دیجیتال مارکتینگ، هر بازاریابی قادر خواهد بود که روش خاص و منحصر به فرد خود را با توجه به روش‌های موجود انتخاب و به اجرا بگذارد. بنابراین چیزی که نیاز دارید مطالعه یکی از منابع دیجیتال مارکتینگ، (برای مثال یک کتاب بازاریابی دیجیتال ) است که شما را با آخرین تحولات این حوزه و همچنین داستان‌های برندهای موفق آشنا کند. درواقع مطالعه یک کتاب بازاریابی دیجیتال همانند تعیین اهداف و اجرای برنامه‌ بازاریابی‌تان اهمیت زیادی دارد.

در ادامه فهرستی از کتاب‌هایی که با موضوع بازاریابی دیجیتال تهیه شده، برای‌تان فهرست کرده‌ایم که یکی از پرکاربردترین منابع دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود.

 

1. کتاب بازاریابی خریدار و رسانه‌های دیجیتال اثر اف. ام. دِید

برنامه بازاریابی دیجیتال خود را با این ۶ اصل به آسانی به اجرا بگذارید!

اگر به‌دنبال مطالعه یک کتاب بازاریابی دیجیتال ساده و گویا هستید، این کتاب مناسب شماست. بازاریابی در عصر مدرن امروز دیگر به سادگی‌ گذشته نیست. با‌توجه به گستردگی نیازها و رقابت‌های پرچالش امروزی، اجرای برنامه‌ای مشخص که بتوان از طریق آن خریداران را تشویق به امر خرید کرد، کار دشواری است.

بازاریابی آن‌هم در فضایی که رسانه‌های دیجیتال هر لحظه شاهد تغییرات ناگهانی هستند، نیازمند تخصص و کسب دانش‌ِ روز در این حوزه است. هیچ راهی برای اینکه یک‌شبه تبدیل به یک کارشناس بازاریابی در رسانه‌های دیجیتال شوید وجود ندارد. بنابراین باوجود پیچیدگی و نکات ظریف بازاریابی دیجیتال مطالعه این کتاب بازاریابی دیجیتال حتما ضروری است.

در این کتاب شما با ۶ ستون ساده‌سازی مراحل بازاریابی دیجیتال‌ و اجرای آن درجهت تشویق خریداران به استفاده از محصول و خدمات‌تان آشنا خواهید شد. در این کتاب نویسنده به ۶ ستون دیجیتال مارکتینگ که عبارت است از داده‌ها، تکنولوژی، رسانه‌ها، اتربیوشن یا تخصیص، قیمت‌گذاری و بررسی عملکرد گذشته فعالیت‌های بازاریابی، می‌پردازد.

برای مثال از طریق اتربیشون (attribution) می‌توانید به بررسی این موضوع بپردازید که کدام‌یک از کانال‌های بازاریابی توانایی تبدیل کردن مخاطبان شما را به مشتریانی وفادار و ثابت دارند.

 

2. کتاب بازاریابی دیجیتال آسان است اثر کوین اوروتیا و ویلسون لین

سیر تا پیاز استراتژی‌های و مفاهیم کلیدی بازاریابی دیجیتال

کتاب بازاریابی دیجیتال آسان است

نویسندگان این کتاب از کارکنان قبلی شرکت اینتویت Intuit ( یک شرکت آمریکایی تولید نرم‌افزار)، گوگل و سیلزفورس Salesforce ( بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده راه‌کارهای پردازش ابری) هستند. نویسندگان کتاب بازاریابی دیجیتال آسان است، پس از اینکه ۳۰ میلیون دلار در حوزه‌هایی مانند مد، سلامت و تحصیل سرمایه‌گذاری کردند، به سودی بالغ بر ۱۲۰ میلیون دلار دست یافتند.

این ۲ نویسنده راهکارهایی که از طریق آن بازاریابان بزرگ جهان بر رقبای‌شان پیروزشدند را دراختیارتان قرار می‌دهند. کتاب بازاریابی دیجیتال آسان است با شرح تکنیک‌هایی عملی به شما خواهد آموخت که چگونه از طریق تکنولوژی‌های مدرن بتوانید در بازاریابی دیجیتالی موفق شوید.

برای مثال یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی دیجیتال استفاده از گوگل ترندز است که از طریق آن می‌توانید بر روی سئو و بهینه‌سازی سایت عملکرد بهتری داشته و بفهمید که مخاطبان شما بیشتر دنبال چه چیزی هستند. با مطالعه کتاب بازاریابی دیجیتال آسان است، خواهید توانست که دانش‌تان را در دنیای واقعی به‌اجرا گذاشته و نتایج باورنکردنی از آن کسب کنید.

 

۳.کتاب بازاریابی دیجیتال |یک قدم به سوی موفقیت اثر ساگار سونی

گتاب بازاریابی دیجیتال اثر ساگار سونی

کتاب بازاریابی دیجیتال برای افرادی که تازه وارد حوزه بازاریابی شده‌اند، بسیار کاربردی است. این کتاب راهنمای کاملی است که از یک فرد مبتدی در حرفه بازاریابی، متخصصی حرفه‌ای می‌سازد. حوزه بازاریابی دیجیتال همواره شاهد تغییراتی است که همیشه باید در جهت آن خود را همسو کنید. کتاب بازاریابی دیجیتال ۷ مهارت را به شما می‌آموزد که از طریق آن می‌توانید ثبات و جایگاه خود را همواره حفظ کنید:

این هفت مهارت عبارتند از:

۱. ویدئو ۲. سئو SEO و بازاریابی موتورهای جستجو SEM ۳. تجزیه و تحلیل داده‌ها

۴. تفکر و برنامه‌ریزی براساس طراحی Design-Based Thinking & Planning ( همه افراد یک مجموعه باید توانایی درک نیاز دقیق مشتری و شناسایی مشکلات او را داشته باشند). این اصطلاح به این معناست که باید از نقطه نظر مشتریان به شناسایی نیازها و رفع مشکلات آن‌ها پرداخت.

۵. تسلط کامل به تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا ۶.توانایی تحت تأثیر قرار دادن مشتریان و همچنین پرسنل ۷. منحصر به‌فرد بودن( برای مثال یافتن کسی که درعین‌حال هم به مبانی و استراتژی‌های سئو مسلط باشد و هم مهارت مدیریتی داشته باشد اتفاق رایجی نیست)

برای اینکه از رقیبان خود پیشی بگیرید سعی کنید ترکیبی از مهارت‌ها را در خود به‌وجود بیاورید که شما را منحصر به‌فرد و متفاوت نشان دهد.

 

۴. ابزارها و مقیاس‌های بازاریابی دیجیتال اثر ویشا دیپاک

یک راهنمای قطعی برای یادگیری هنر بازاریابی دیجیتالی برای مبتدیان

کتاب ابزارها و مقیاس های دیجیتال مارکتینگ

این کتاب به‌عنوان کتاب درسی دانشجویان مدیریت که در حوزه بازاریابی دیجیتال مطالعه می‌کنند، نوشته شده است. در این کتاب با ۲۱ مدل مهم بازاریابی دیجیتال آشنا خواهید شد که در آن تمامی جنبه‌های مهم و مفید هر کدام از آن مدل‌ها برای مثال نحوه برنامه‌ریزی، اجرا و استراتژی‌ها با جزئیات توضیح داده شده است.

برخی از انواع تکنیک‌هایی که با آن آشنا خواهید شد بازاریابی ویروسی و یا تولید مشتری راغب Lead Generation است. تولید مشتری راغب مفهومی است که به نوعی دربرابر بازاریابی سنتی قرار می‌گیرد. در بازاریابی سنتی این شرکت‌ها بودند که پیامی را به مشتری می‌فرستادند و دراصطلاح به‌دنبال آن‌ها بودند.

اما در بازاریابی مدرن شما منتظر این هستید که با بررسی اطلاعاتی که مخاطبان دراختیارتان قرار می‌دهند آن‌ها را تبدیل به مشتریان خود کنید. برای مثال مخاطب ممکن است بخشی از اطلاعات خود را درقبال تخفیف و یا دریافت اشانتیون محصولات در اختیار شما قرار دهد. با بررسی اطلاعات مخاطبان می‌توان آن‌ها را به سمت خرید سوق داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع از بازاریابی دیجیتال و انواع دیگر آن حتما این کتاب را مطالعه کنید.

 

۵. کانال‌های بازاریابی دیجیتال برای B2B (تجارت به تجارت) اثر مایک وِس

چگونه درحالی‌که کنار ایستاده‌اید، پول بیشتری به‌دست بیاورید

کانال های بازاریابی دیجیتال برای B2B

عده‌ای از افراد تصور می‌‌کنند که بازارها آن‌قدر اشباع شده که در هیچ زمان دیگری صاحبان کسب‌وکارها و متخصصان فروش چنین فشاری را تحمل نکرده‌اند. اگر شما هم چنین عقیده‌ای دارید با مطالعه این کتاب قطعا دیدگاه‌تان تغییر خواهد کرد.

درواقع تغییرات و نوآوری‌هایی که در زمینه تکنولوژی و یا روند بازاریابی انجام شده، به شما کمک خواهد کرد که بیش از هر زمان دیگری در تاریخ مشتری داشته باشید. برای مثال بازاریابی تجارت به تجارت این امکان را به شما می‌دهد که به‌جای متمرکز شدن بر تعداد اندکی مشتری، بر روی کسب‌وکارهای بالقوه و یا جمعیت بزرگ‌تری که خواهان خدمات و محصولات شما هستند، متمرکز شوید.

اگر یک شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی هستید، قطعا کار کردن با بیمارستان‌ها سود بیشتری نسبت به فروش تکی محصولات‌تان به اشخاص برای‌تان خواهد داشت. در این کتاب با کانال‌های بازاریابی دیجیتال آشنا خواهید شد که از طریق آن می‌توانید عملکرد خود را در بازاریابی تجارت به تجارت بهتر کنید. یا یاد گرفتن این روش‌ها می‌توانید گوشه‌ای بایستید و حتی در خواب هم درآمدزایی کنید.

 

۶. کتاب استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B اثر سایمون هال

چگونه از طریق مدل‌ها و ساختارهای جدید روش‌های بازاریابی پیشرفت کنیم؟

کتاب استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

اگر می‌خواهید از آخرین و تازه‌ترین پیشرفت‌ها و تحولاتی که در زمینه بازاریابی دیجیتال انجام شده مطلع شوید، خواندن این کتاب بازاریابی را اکیدا به شما توصیه می‌کنیم. هیچ کسب‌وکاری بدون مشکل نیست و قطعا در میانه راه دچار مشکلاتی خواهید شد که گاه نمی‌دانید چه کنید. برای مثال در زمینه مدیریت کمپین دیجیتال مارکتینگ و یا نحوه به‌کارگیری داده‌هایی که از مشتریان به‌دست می‌آورید نیاز به روش‌هایی نو و ابتکاری هستید که شما را زودتر به اهداف‌تان برساند.

اگر با بازاریابی تجارت به تجارت چندان آشنایی ندارید، این کتاب به توضیح دقیق بخش‌های مختلف این مفهوم و شفاف‌سازی آن می‌پردازد. همچنین در کتاب با آخرین روش‌های بازاریابی دیجیتال که باعث جذب مشتری، حفظ مشتری و ایجاد تجربه شخصی‌اش از خرید محصول می‌گردد، صحبت می‌کند.

 

۷. نامشخص اثر روهیت بهارگاوا

کتاب نامشهود

روهیت بهارگاوا که کارشناس مارکتینگ و استاد دانشگاه جورج تاون است، در این اثر که یک نوع کتاب بازاریابی است، از ترندهایی صحبت می‌کند که هرچند درظاهر مشخص و واضح به‌نظر نمی‌رسند اما نقشی حیاتی در پیشگویی آینده دارند. او در کتاب خود فهرستی از ترندهای نامشخص را نام برده که از طریق آن می‌توان رفتار جامعه را درآینده پیش‌بینی کرد.

برای مثال همزمان با فراگیر شدن ویروس کوید ۱۹ ترندهایی در بین افراد فراگیر شد که قابل پیش‌بینی نبود. بهارگاوا آینده را پیشگویی نمی‌کند اما با قاطعیت می‌گوید که جهان تا ۵ و ۱۰ سال آینده به کجا خواهد رسید. برای مثال با توجه به شرایط فعلی که بیشتر افراد مجبور هستند کمتر با نزدیکان و آشنایان خود ارتباط برقرار کنند، به دنبال نوستالژی‌هایی می‌گردند که آن‌ها را از این شرایط دور کند.

پیوندهای عمیق خانوادگی و ارتباطات احساسی و یا حتی تکرار بازی‌های دوران کودکی چیزهایی است که اغلب انسان‌ها را در دوران اپیدمی کرونا آرام‌تر می‌کند. اگر تا دیروز بیشتر انسان‌ها هر لحظه به‌دنبال خواندن و شنیدن اخبار بودند، حال ترجیح می‌دهند که با بازی در خانه، یادگیری مهارت‌های جدید به‌صورت آنلاین و یا ورزش‌های خانگی، اوقات خود را بگذرانند. در انسان عصر حاضر مجددا چیزی زنده شده است و اگر نسبت به این موضوع بیشتر آگاه باشیم، می‌توانیم آن را در دست بگیریم. نوستالژی یکی از ترندهایی است که هرچند نامشخص است اما تأثیر بسیاری در رویدادهای آتی دارد.

 

۸. ساخت برند داستانی اثر دونالد میلر

کتاب خلق داستان برند

دونالد میلر نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، در این کتاب از ۷ داستان جهانی مشترک بین انسان‌ها صحبت می‌کند که آن‌ها را ترغیب به خرید می‌کند. منظور از داستان دلایل مشترک و جهان‌شمولی است که افراد بر آن اساس نسبت به خرید محصول یا استفاده از خدمات‌تان اقدام می‌کنند.

با شناسایی انگیزه‌های مشترک افراد برای خرید محصولات قادر خواهید بود که دست روی همان نقاط حساس گذاشته و بر روی آن‌ها تأثیر بگذارید. برای مثال وقتی از انگیزه و داستان پشت پرده‌ی مشتریان‌تان باخبر باشید با به اشتراک‌گذاشتن محتوایی مناسب می‌توانید به قلب‌شان راه پیدا کنید.

یکی از داستان‌های مشترک و جهانی همه انسان‌ها توجه و ارزش دادن به خود است. نویسنده در این کتاب بازاریابی دیجیتال به شما هشدار می‌دهد که این هویت و شخصیت مشتریان‌تان است که باید در اولویت قرار گیرد نه محصول یا خدمات‌تان!

برای مثال در تبلیغ خمیر دندان نام برند شما اهمیتی برای مخاطبان‌تان ندارد بلکه تأثیری که استفاده از محصول‌تان روی دندان‌های آن‌ها می‌گذارد، مهم‌تر از شماست. علاوه‌براین در این کتاب خواهید آموخت که مشتریان از خرید یک محصول انتظار آینده و تغییری بهتر را دارند. محصول یا خدمات شما باید این نوید را به آن‌ها دهد که با استفاده از آن چشم‌انداز بهتری در انتظارشان است.

 

9. مُسری اثر جونا برگر

چگونه و چرا همه چیز به‌سرعت ویروسی می‌شود؟

کتاب

کتاب مسری یک کتاب بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند برای کسانی که به‌تازگی وارد این حوزه شده‌اند، مفید واقع شود.

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا محصولات و یا ایده‌ای خاص ناگهان مورد استقبال عمومی قرار می‌گیرند و به شدت ویروسی می‌شوند؟ نویسنده در این کتاب به معرفی ۶ قدم اصلی می‌پردازد که از طریق آن می‌توانید محصول یا خدمات‌تان را فراگیر کنید.

برای مثال یک سری از محصولات توسط خود مشتریان و از طریق تبلیغات دهان به دهان تبلیغ می‌شود. تبلیغات دهان به دهان آن‌هم از طریق مشتریانی که تجربه استفاده از محصولات یا خدمات شما را داشته‌اند، تأثیرگذارتر از یک بیلبورد تبلیغاتی است.

تبلیغات دهان به دهان می‌تواند در فضاهای مجازی و آنلاین نیز صورت گیرد و برند شما را بدون هیچ تلاشی از سمت شما، جهانی کند. مطالعه این کتاب به شما کمک می‌کند که برند خود را تأثیرگذارتر جلوه داده و محصول و خدمات‌تان را به‌صورت ویروسی همه‌گیر کنید.

 

۱۰. تأثیر نامحسوس

معرفی نیروهای پنهانی که رفتارهای مشتری را شکل می‌دهند

کتاب تاثیر نامحسوس

اغلب ما تصور می‌کنیم که اگر لباس خاصی را انتخاب می‌کنیم و یا تصمیم می‌گیریم که در رشته‌ای خاص فعالیت کنیم، تصمیم شخصی خودمان است. با مطالعه این کتاب خواهید فهمید که این طرز فکر اشتباهی است.

این کتاب از عواملی صحبت می‌کند که به‌صورت نامحسوس در تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌های‌مان دخیل هستند و ما از آن‌ها آگاه نیستیم. بیشتر افراد از دیگران تأثیر می‌گیرند و حتی ممکن است یک فرد غریبه که در یک لحظه او را دیده‌اند، در تصمیم‌گیری بعدی آن‌ها نقش داشته باشد.

با آگاهی از اینکه تأثیرات اجتماعی چگونه اتفاق می‌افتد، می‌توان راحت‌تر به کنترل و حتی پیش‌بینی آن پرداخت. دانستن این نکات می‌تواند به بازاریابان و صاحبان برندها کمک کند که کنترل و هدایت رفتار مشتری و انتخاب‌های‌شان را در دست بگیرند. کتاب تأثیر نامحسوس یک کتاب بازاریابی دیجیتال است که شناخت روحیات و رفتارهای مشتریان را در اولویت قرار می‌دهد حتی بیشتر از خود محصول!

 

۱۱. کتاب بازاریابی محتوای حماسی اثر جو پولیتزی

چگونه داستان متفاوتی بگویید!

بازاریابی م

در این کتاب خواهید خواند که چگونه از طریق ایجاد یک محتوای حماسی جذاب می‌توانید هم مشتریان‌تان را سرگرم کنید و درحین اطلاع‌رسانی آن‌ها را ترغیب به کاری کنید که می‌خواهید؛ یعنی خرید محصول یا استفاده از خدمات‌تان! در بازاریابی محتوا مخاطبان شما بدون اینکه آگاه باشند به سمت برند شما جذب می‌شوند.

وقتی از طریق ارائه یک محتوای خوب نیاز آن‌ها را برطرف کنید، مخاطبان با خواسته قلبی خود محتوای شما را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. درواقع از طریق محتوای خوب به قلب مخاطبان‌تان راه پیدا کرده و پاداشی خوب درانتظارتان خواهد بود؛ پاداش شما استقبال آن‌ها از محصول یا خدمات‌تان است.

برای مثال اگر صاحب شرکتی هستید که به تولید و فروش محصولات کشاورزی می‌پردازد، باید محتوایی ارائه دهید که کشاورزان و استفاده‌کنندگان خدمات شما بتوانند از طریق خواندن آن دانش و اطلاعات خود را افزایش دهند. وقتی مخاطبان شما بتوانند نیازهای‌شان که کسب اطلاعات در خصوص کشاورزی است را بالا ببرند، با خرید از محصولات‌تان، لطف‌تان را جبران خواهند کرد.

کتاب بازاریابی محتوا یک کتاب بازاریابی دیجیتال است که به شما کمک می‌کند چگونه با خلق محتوایی خوب و کاربردی باعث افزایش اعتماد مشتریان‌تان شوید.

 

۱۲. ایده عالی مستدام اثر چیپ هیث و دن هیث

این کتاب جزو ۱۰ کتاب برتر حوزه کسب‌وکار سایت آمازون بوده که به چندین زبان ترجمه شده است.

کتاب ایده عالی مستدام

با مطالعه این کتاب می‌فهمید که چرا برخی از ایده‌ها قابلیت ماندگار شدن را دارند و برخی به راحتی فراموش می‌شوند. کتاب ایده عالی مستدام نیز یک کتاب بازاریابی دیجیتال و به طور کلی تر بازاریابی است که با ۶ اصل به شما می‌آموزد که چگونه ایده‌تان را برای همیشه ماندگار کنید. با مطالعه این کتاب می‌توانید نحوه ارتباط درست با مشتریان‌تان و طریقه جذب آن‌ها را بیاموزید.

برای مثال برانگیختن حس کنجکاوی افراد یا ساده بودن ایده‌تان می‌تواند باعث توجه مخاطبان‌تان شود. یکی دیگر از راه‌های ماندگار شدن ایده‌ها روایت پیام‌تان به‌صورت داستان است. اگر بتوانید در رسانه‌ها داستانی به اشتراک بگذارید که حاوی پیام و یا رسالت‌تان باشد، خیلی زود داستان شما ویروسی خواهد شد. انسان‌ها عاشق داستان هستند و این‌کار قدرت تأثیرپذیری شما را بیشتر خواهد کرد.

 

۱۳.مدیریت بازاریابی اثر فیلیپ کاتر

مدیریت بازاریابی

این کتاب یکی از معتبرترین منابع دیجیتال مارکتینگ است که شما را با آخرین تحولات دنیای بازاریابی آشنا می‌کند. برخلاف گذشته، تبلیغات انبوه دیگر ابزار مناسبی برای جذب مشتریان نیست. امروزه باید از روش‌های مدرن و جدیدی استفاده کرد که تمام این‌ها نیاز صاحبان کسب‌وکارها به مطالعه منبعی مانند یک کتاب بازاریابی دیجیتال را ضروری می‌سازد.

امروزه افراد از طریق بخش نظرات، وبلاگ‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی با برندها وارد گفت‌وگو می‌شوند که از خلال آن می‌توان به نیازها و انتظارات‌شان پی برد. این شیوه نوین موضوعی است که در این کتاب مورد توجه قرار گرفته و فعالان این حوزه را درجهت شناخت بیشتر مخاطبان تشویق می‌کند. نویسنده در این کتاب قصد دارد که شما را با بازاریابی مدرن قرن ۲۱ آماده کند و نحوه ارتباط با مشتری را از طریق بازاریابی دیجیتال به شما بیاموزد.

 

۱۴. کتاب بازاریابی دیجیتال اثر ریلی ریو

اولین راهنمای تخصصی بازاریابی آنلاین

کتاب بازاریابی دیجیتال اثر ریل ریو

کتاب بازاریابی دیجیتال، از منابع دیجیتال مارکتینگ شناخته شده است که به شما روش‌هایی را معرفی می‌کند که از طریق آن می‌توانید در کسب‌وکار آنلاین خود بیش از همیشه بدرخشید. در این کتاب خواهید آموخت که چگونه ایده‌ای نو برای شروع کسب‌وکارتان خلق کنید و درعین‌حال به برندسازی بپردازید.

در کتاب بازاریابی دیجیتال با آخرین استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی آشنا خواهید شد که از طریق آن می‌توانید بین خود و مشتریان‌تان اعتماد سازی کنید. با مطالعه کتاب بازاریابی دیجیتال متوجه خواهید شد که دیده شدن و متمایز جلوه کردن اتفاقی تصادفی نبوده و مستلزم استراتژی‌هایی خاص است که می‌بایست آن را به‌کار گیرید.

 

۱۵. انقلاب شبکه‌های اجتماعی اثر جفری جی. پارکر ، مارشال دابلیو وان الستین و سانجیت پل چوداری

بازارهای شبکه‌ای چگونه باعث تحول اقتصاد می‌شود و چگونه می توان از آن سود جست؟

کتاب انقلاب شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی نه‌تنها کسب‌وکارهای مختلف را در سراسر جهان تغییر داده بلکه بر روی شیوه زندگی انسان‌ها نیز تأثیرات قابل توجهی برجای گذاشته است.

این کتاب از دلیل موفقیت شرکت‌هایی مانند اپل، آمازون و اوبر صحبت می‌کند که خیلی خوب توانستند بر روی موج تغییرات جامعه مدرن خود سوار شوند. تغییرات بزرگی که در ماهیت بازار جهانی به‌وجود آمده، خواهان انطباق و همگام شدن با تحولات آن است. این کتاب دلیل شکست کسب‌وکارهایی که خیلی زود فراموش شدند را توضیح داده و از راز موفقیت برندهای مشهور پرده‌ برمی‌دارد.

با مطالعه این کتاب خواهید فهمید که انقلاب جدید نسل امروز انقلاب شبکه‌های اجتماعی است که هر فردی را بدون توجه به سن و‌سال و فرهنگ درگیر خود کرده است. مطالعه کتاب انقلاب شبکه‌های اجتماعی که یک کتاب بازاریابی دیجیتال است، کمک می‌کند که ایده‌های خود را متناسب با تحولات مدرن امروزی شکل داده و به بهترین صورت آن را به گوش دیگران برسانید.

 

۱۶. عصر چهارم بازاریابی: از سنتی تا دیجیتال اثر فیلیپ کاتلر، هرماوان کارتاجایا، ایوان ستیاوان

کتاب عصر چهارم بازار

به گفته نویسندگان این کتاب، تهیه و نگارش کتاب عصر چهارم بازاریابی، ۶ سال طول کشید که همزمان با تغییرات و تحولات صنعت بازاریابی بخش‌های آن به‌روز وکامل شد.

نویسندگان این کتاب اعتقاد دارند که مشتریان امروز مانند نسل گذشته وقت کافی و یا شاید حوصله زیادی برای توجه کردن و شنیدن پیام‌های تبلیغاتی‌تان را ندارند. به همین دلیل بازاریابان و فعالان این حوزه باید از روش‌های نوین و متفاوتی برای تحت تأثیر قرار دادن آن‌ها استفاده کنند. کتاب عصر چهارم بازاریابی برای کسانی که می‌خواهند در جهان دیجیتال امروز بهترین ارتباط را با مشتریان‌شان برقرار کنند یکی از منابع دیجیتال مارکتینگ کاربردی محسوب می‌شود.

این یکی از ارزشمندترین منابع دیجیتال مارکتینگ است که به شما کمک می‌کند که در انقلاب فناوری اطلاعات بتوانید توجه مخاطبان‌تان را به سمت خود جذب کرده و مشتریان بیشتری جذب کنید. در بخش‌هایی از این کتاب خواهید خواند که چگونه با استفاده از قوانین جدید بازاریابی حتی قادر خواهید شد که روی انتخاب‌های آینده مشتریان‌تان نیز تأثیر بگذارید.

همچنین نویسندگان در این کتاب به معرفی انواع بازاریابی برای مثال بازاریابی محتوا و بازاریابی انسان محور پرداخته که آن دسته‌بندی را جزو یکی از ابزارهای مهم افزایش بهره‌وری در عصر دیجیتال امروز می‌دانند.

 

۱۷.قوانین جدید بازاریابی و روابط عمومی اثر دیوید میرمن اسکات

کتاب قوانین جدید بازاریابی به معرفی روش‌های نوین بازاریابی در جهت ارتباط با مشتری و افزایش فروش می‌پردازد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی در زمینه بازاریابی دیجیتال بوده که برنامه‌ای گام به گام برای متخصصین بازاریابی به حساب می‌آید.

کتاب قواعد جدید بازاریابی و روابط عمومی

این کتاب از صاحبان کسب‌وکارها می‌خواهد که حضور خود را در اینترنت قوی‌تر کرده و در قالب پیام‌های صوتی و تصویری نقش فعال‌تری در رسانه‌ها ایفا کنند.

نویسندگان کتاب، جذابیت پیام‌های تبلیغاتی را در گرو داستانی الهام‌بخش و جذاب می‌دانند که باعث سرگرم شدن و تحریک حس کنجکاوی افراد می‌شود. ازاین رو توجه به جزئیات داستانی که روایت می‌کنید تأثیر زیادی روی ماندگاری آن در ذهن مخاطبان‌تان دارد.

یکی از مثال‌هایی که در این کتاب عنوان شده شرکت ردبول است که با استفاده از پخش زنده اینترنتی داستان‌های مهیجی را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. برای مثال شرکت ردبول در سال ۲۰۱۲ سقوط آزاد یک چترباز را از طریق پخش زنده به نمایش گذاشت که میلیون‌ها بازدیدکننده داشت.

هرچند ردبول در این رویداد مستقیما به تبلیغ نوشیدنی‌های انرژی‌زای خود نپرداخت اما در قالب داستانی جذاب، برند خود را منحصربه‌فرد و متفاوت به نمایش گذاشت.

 

۱۸. کتاب راهنمای گوگل ادوردز به زبان ساده (دامیز)

کتاب راهنمای گوگل ادوردز به زبان ساده

کتاب راهنمای گوگل ادوردز از برترین منابع دیجیتال مارکتینگ است که زبانی ساده و درعین‌حال کاربردی دارد. این کتاب برای کسانی است که به‌دنبال افزایش آگاهی کاربران از برند خود هستند.

گوگل ادوردز یک سیستم تبلیغاتی بسیار خلاقانه است که از طریق آن می‌توانید کمپین تبلیغاتی خود را راه‌اندازی و مدیریت کنید. از طریق این ابزار قدرتمند می‌توانید کلیدواژه‌هایی را انتخاب کنید که مختص کسب‌وکارتان باشد و روش تبلیغاتی‌تان را متحول کنید.

نویسندگان این کتاب به شما کمک خواهند کرد که مشتریان احتمالی خود را به مشتریانی ثابت تبدیل کرده و کمپین خود را هرچه بهتر مدیریت کنید. در این کتاب استراتژی‌های مفیدی مطرح شده که می تواند کسب و کار شما را فراتر از چیزی که انتظار دارید رشد دهد.

این کتاب راه‌کارهایی در مورد چگونگی نوشتن متن تبلیغات، تبلیغات تلفن همراه و بازاریابی از طریق ایمیل را ارائه می‌دهد و راهنمای مفیدی است که از طریق آن قادر خواهید بود با کمترین هزینه بیشترین نتایج را از آن خود کنید.

همچنین این کتاب به معرفی جدیدترین ابزارهای گوگل ادوردز پرداخته و به شما خواهد آموخت که چگونه همانند مشتریان احتمالی‌تان فکر کنید. با استفاده از گوگل ادوردز و شناخت بیشتر مشتریان خود قادر خواهید بود که از این ابزار به‌درستی استفاده کرده و کسب‌وکار خود را رونق بخشید.

 

همین منابع دیجیتال مارکتینگ کافیست؟!

کتاب‌هایی که به‌عنوان منابع دیجیتال مارکتینگ برای‌تان نام بردیم تنها قطره‌ای کوچک از اقیانوس بزرگ منابع دیجیتال مارکتینگ است. در این صنعت همواره کتاب‌ها و مقالات متعددی درخصوص بازاریابی دیجیتال منتشر می‌شود که تنها خواندن یک یا چند کتاب بازاریابی دیجیتال نمی‌تواند تمام آن را پوشش دهد.

اگر می‌خواهید از مطالعه یک کتاب بازاریابی دیجیتال بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است در کنار آن از کتاب‌های نویسندگان دیگر و یا دیگر منابع دیجیتال مارکتینگ دیگر مثل مقالات و … نیز استفاده کنید. خواندن مقالات وکتاب‌های متعدد شما را با مفاهیم جدید و تازه‌ای آشنا خواهد کرد که تأثیر آن را دیر یا زود در ‌کارتان مشاهده خواهید کرد.

 

مطالب مرتبط

استراتژی بازاریابی دیجیتال
استراتژی بازاریابی دیجیتال برای پیروزی در رقابت آنلاین
آژانس دیجیتال مارکتینگ
آژانس دیجیتال مارکتینگ: چگونه یک آژانس بازاریابی معتبر پیدا کنیم؟ (+ 10 آژانس برتر ایرانی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *